Aloes - fenomen natury

Społeczność już od tysięcy lat użytkowali zioła i rośliny, aby zapobiegać schorzeniom lub je zwalczać. Wiele ziół i roślin jest do dzisiaj aplikowanych w celu poprawienia samopoczucia, m.in. mięta, rumianek, aloes-aloe-vera anyż, kozłek medyczny czy ostatecznie aloes. Ten ostatni stał się w przeszłych latach naukowym przebojem.Nie bez powodu: sokowi tej rośliny można nadawać niezwykłe słuszności. Na całym świecie miliony ludzi zachwycają się niezwykłą siłą tej pustynnej rośliny. Pierwotne zapisy dotyczące soku aloesowego wywodzą sprzed ponad 6 tysięcy lat ze zamierzchłego Egiptu. Aloes był nader ceniony przez Kleopatrę w pielęgnacji skóry. Sok tej rośliny stał się już w tamtym czasie normą na nieprzemijające piękno. W przybliżeniu z tego też okresu wywodzą zapisy o aloesie z chińskiego królestwa. W tym regionie sok z aloesu należał do w większości wypadków stosowanych lekarstw.

Około I wieku naszej ery używanie aloesu rozpowszechniło się także w Europie. Preparat osiągany po wysuszeniu soku z liści aloesu renomowany był w lecznictwie dawnej Grecji i Macedonii. Rzymianie, wykorzystując doświadczenia Egipcjan, dodawali aloes – ku zdumieniu żołnierzy – do ich wojennego ekwipunku. Później aloes i wyciągi z jego liści wykorzystywano również w Średniowieczu, jak i w czasach nowożytnych. Jak wysoko ceniono szczególności aloesu oznacza, fakt że gdy Kolumb odnalazł tę roślinę w Nowym Świecie, określił ją mianem „lekarza w doniczce”.Przez multum lat aloes otaczała nikczemna sława, że działa on intensywnie przeczyszczająco, co uczyniło, iż nikt nie odczuwał jego dobroczynnego wpływu na zdrowie i krasę. Punktem zwrotnym było odkrycie faktu, że substancje o niepożądanych funkcjonowaniach ubocznych forever aloe vera gel(przeczyszczające aloina i emodyna) znajdują się tylko w skórce liścia. Co ciekawe, to właśnie z wykorzystaniem ich treści aloesu w stanie naturalnym nie zjadają żadne zwierzęta, nie siadają na nim owady i nie niszczy go większość roślinnych szkodników. Skutkiem tego aloes sam broni swojego bezcennego wnętrza przed natrętami. Dzięki temu objawieniu rozpoczęto szerzej poznawać nieznane dotąd łaskawe szczególności tej rośliny, przystępne po gorliwym usunięciu obrzeżnej skórki liścia. W rezultacie współcześnie aloes jest używany do wytwórczości wielu leków farmaceutycznych i parafarmaceutycznych, napojów aloesowych, a również preparatów pielęgnujących urodę i kosmetyków do demakijażu.

Aloes Aloe Vera – botanicznie kwalifikowany do rodziny liliowatych, jest florą magazynującą komponenty. Bo rośnie w rejonach jałowych i półpustynnych, jest zdatny do przygotowywania własnych substancji pożywnych i kumulowania wody. Całe „bogactwo natury” i to, co decyduje o żywotności aloesu, nazbierane jest w jego miąższu, którego solennie ochraniają szpiczasto zakończone masywne liście, gęsto osaczone wzdłuż krawędzi kolczastymi ząbkami i ochraniane grubą skórką.Ojczyzna aloesu nie jest znana. Obecnie można spotkać aloes w formie zdziczałej w borealnej Afryce, na Bliskim Wschodzie, Azji i na całym południowym obrębie basenu Morza Śródziemnego. Na Dominikanie, Antylach, w Wenezueli, jak i również w podzwrotnikowych zakątkach USA aloes kultywowany jest na astronomicznych plantacjach.W czym tkwi siła aloesu?Aktywność i komponenty – Siła aloe vera tkwi w jego cennym składzie!Od chwili, gdy roślina ta pozostała ponownie odnaleziona w latach 60., w miąższu aloe vera wykryto ponad 270 mikroskładników.

Należą do nich: substancje mineralne, aminokwasy (w tym dziewięć z dziesięciu tzw. doniosłych aminokwasów dietetycznych), nienasycone kwasy tłuszczowe, substancje o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym, fermenty, ligniny (wg wielu badaczy to dzięki nim aloes ma doskonałe zdolności penetracji człowieczej skóry), saponiny (o działaniu zaciskającym, lekko odkażającym i myjącym), a również wielocukry i fragmentaryczne ilości substancji o funkcjonowaniu biostymulującym. Na dodatek miąższ posiada mukopolisacharydy, kwasy organiczne, żywe enzymy i koenzymy, bioflawonoidy, białka tudzież tzw. wtórne substraty roślinne. Wiadomo dziś, iż mikro-substancje odżywcze (a więc wtórne substraty roślinne) są niezbędne do normowania prawie wszystkich funkcji przemiany materii. Enzymy i pierwiastki nikłe kierują transformacja białek w naszym systemie i poprzez to wpływają na nasz system immunologiczny. Mukopolisacharydy służą naszemu systemowi jako pierwiastki pomocne w procesie przemiany błonnika. Witaminy, katalazy i koenzymy sterują procesem przemiany materii w korzystną nam energię.Krocie szczegółów pożywnych zawartych w forever aloe vera gel  jest dzisiaj cechowanych jako tzw. adaptogeny, czyli substraty, które tylko wtenczas są adaptowane przez organizm, gdy on ich potrzebuje. Spośród 270 mikroskładników pożywnych zawartych w miąższu aloesu bez mała 70 stanowią adaptogenne.AloeVera.net.pl - Oficjalnym Partnerem Forever Living

Witamy w oficjalnym sklepie Aloe Vera.

To jest prywatna strona Niezależnego Przedsiębiorcy Forever
(Forever Business Owner):

Przemysław Mirocha, nr FBO 480000143503

Adres oficjalnej strony Forever Living Products to

foreverliving.com

W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie oryginalne produkty marki Forever Living Products.

Rozumiem
Sklep Forever Business Owner - nr. 480000143503

Warszawa,Kraków,Łódź,Wrocław,Poznań,Gdańsk,Szczecin,Bydgoszcz,Lublin, Katowice,Białystok,Olsztyn,Gdynia,Bytom,Rybnik,Tychy,Bielsko-Biała,Zabrze, Gdynia,Częstochowa,Radom,Sosnowiec,Toruń,Kielce,Gliwice,Rzeszów,Gorzów Wielkopolski,Ruda Śląska,Dąbrowa Górnicza,Elbląg,Płock